טיפים לסטודנטים לקראת מעבר למעונות

לימודים במכללה או באוניברסיטה זה לא רק הכשרה מקצועית, טכנולוגית או כיוון לחיים. לימודים גבוהים זה לא רק השקעה בלימודים ומאבק על ציונים, הרים של שיעורי בית ומפעם לפעם מעט בילויים. לימודים גבוהים זה גם תחילתם של חיים עצמאיים, לרבות מגורים. נרשמתם ללימודי תואר ראשון? אולי אתם כבר מתכננים לימודי המשך כדוגמת תואר שני או תעודת הוראה לאקדמאים ואתם גם מתעניינים במעונות לסטודנטים? קבלו טיפים לקראת המעבר ההולך ומתקרב למעונות.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

הקדימו להירשם

במידה ואתם רשומים ללימודים אבל עדיין לא נרשמתם למגורים במעונות, אל תדחו. לא משנה אם אתם לומדים פסיכולוגיה, כימיה או הוראה ואפילו אם אתם עומדים להתחיל לימודים לקראת תעודת הוראה לאקדמאים, הזדרזו להירשם למעונות. בדרך כלל, הזכות הזאת ניתנת לא רק על סמך קריטריונים סוציואקונומיים אלא גם בשיטת "כל הקודם זוכה". בשנה שעברה לא הצלחתם למצוא מקום במעונות? נסו פעם נוספת, גם השנה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

הובלות גדולות? לא צריך את זה

יש כאלה שסבורים כי המעבר למעונות לסטודנטים שקול למעבר דירה לכל דבר. חשוב לדעת כי גם אם יש קווים משותפים, הרי שמדובר בדבר מה שונה לגמרי. אמנם אתם מקבלים הזדמנות להיות עצמאיים, לעזוב את בית ההורים וליהנות ממידה בלתי מבוטלת של פרטיות (אם נתעלם לרגע מהשותפים), אבל אל תטעו. אתם ממש לא צריכים להזמין חברת הובלות גדולה שתעביר למעונות ארונות, מיטה, ספות, מצעים, טלוויזיות, שטיחים, תמונות, גופי תאורה, מזגנים ועוד כהנה וכהנה. במקרה הטוב ביותר, כדאי להזמין שירות הובלות להובלות קטנות. מרבית הציוד שאתם זקוקים לו כבר ממתין לכם במעונות. אם בכל זאת אתם שוכרים את שירותיה של חברת הובלות, דאגו לארוז היטב את כל הפריטים ושימו דגש על עיטוף פריטים שבירים. למעשה, בהחלט יתכן שעדיף לכם להעביר פריטים שבירים או עדינים באופן עצמאי.

כלי בישול? זה כדאי

במעונות סטודנטים המודרניים יהיה כל מה שצריך בכדי לנהל משק בית ראוי. למשל, רהיטים בסיסיים יהיו גם יהיו. מיטה, כיסאות, שולחנות. כלי בישול, לעומת זאת, בהחלט כדאי שתביאו אתכם. אם אתם אוהבים נוחות, בהחלט תוכלו להביא אתכם מזרון טוב ואולי גם כיסא מרופד ונוח, שאתם ממש לא יכולים בלעדיו. מיקרוגל, תנור, כיריים – את כל אלה תמצאו במעונות. אך בהחלט כדאי להביא כל מיני פריטים קטנים שיעזרו לכם לקבל הרגשה ביתית יותר. שטיח קטן, וילונות, מנורת שולחן או תמונה נאה בהחלט יעזרו להרגיש יותר בבית.

הכירו את הסביבה

לא חייבים להיות בעלי תעודת הוראה לאקדמאים כדי לדעת שכאשר מגיעים למקום חדש, נדרשת תקופת הסתגלות. אבל כדי שתקופת ההסתגלות תעבור יותר בקלות, תוכלו להכיר את הסביבה עוד לפני שאתם עוברים למעונות עצמם. בעזרת גוגל מפס ובעזרת גוגל או כל מנוע חיפוש אחר תוכלו לגלות בקלות כל מה שצריך על הסביבה. איפה ניתן לערוך קניות והיכן כדאי לבלות. היכן נמצאת תחבורה ציבורית נחוצה או היכן תוכלו למצוא חניה או מקום להעמיד את האופנים.

למדו את עצמכם להתפשר ולהסתדר

יהיה זה רעיון טוב לקראת המעבר למעונות אם תתכוננו מבחינה נפשית לכך שמגורים משותפים (ובדרך כלל – מגורים במעונות הם מגורים מסוג זה) יצריכו התפשרות מסוימת. לא תמיד מסתדרים בקלות עם השותפים ולא פעם יש וויכוחים. אפילו על סידור הדברים במקרר או בארונות עשויים להתגלע חילוקי דעות. כאשר מגיעים בגישה הנכונה, נמנעים מוויכוחים ומריבות ומצליחים להסתדר יותר בקלות. בצורה כזאת, המגורים במעונות יהיו נעימים יותר – לכולם.