תמ"א 38 והעיר באר שבע

בשנת 2005 הגישה המועצה את "תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה " לאישור הממשלה.

מטרתה העיקרית של תוכנית זו היא לחסוך מהמדינה את עלויותן הגבוהות הכרוכות בשיפוץ מבנים ומבנים ישנים בפרט.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

מטרה זו מתממשת ע"י מתן היתר ליזמים העוסקים בבניה היתר להקמת תוספות בנייה מבלי שתהיה להם חזקה על הקרקע עליה עומד הבניין, תוך הבטחה שבמסגרת העבודות להקמת תוספות הבנייה ימוגן המבנה בעקבות רעידות האדמה.

בנוסף, ברבים מהמבנים שנבנו לפני שנת 1980 תוכנית המתאר לא כללה בניית ממ"ד לכל יחידת דיור, במקרה הטוב קיים מקלט לכל בניין ובמקרה הפחות טוב יש במרכז גוש הבניינים חדר ביטחון המשותף לכלל הדיירים.

בשש השנים האחרונות מדינת ישראל נכנסה לשלוש מערכות שונות כנגד ארגון החמאס. במהלך העימותים נורו לעבר גושי יישובים שונים מבאר-שבע ועד גוש-דן אלפי טילים כשלתושבים המתגוררים ללא ממ"ד אין מיגון ראוי ע"פ התקנות שהגדיר פיקוד העורף. אחת מתוספות הבנייה שהיזם בונה במסגרת התוכנית ( בהתאם לרצון הדיירים), היא מרחב מוגן לכל יחידת דיור.

מטרתה העיקרית של " תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה" או בשמה המקוצר תמ"א 38 היא לספק לאזרחים המתגוררים במבנים אלו מענה ראוי לשני גורמי הסכנה האלו כפי שתואר.

ההיגיון העומד מאחורי תמ"א 38 מאד פשוט, הקבלן דואג לשיפוץ של המבנה, או במקרים אחרים הורס ובונה מחדש,  מוסיף לו מעלית או חדר לכל דירה, ובתמורה הוא מקבל הסכמה של הדיירים להוסיף עוד קומה לבניין.

הדיירים אינם נדרשים להשקיע כסף בפרויקט, והקבלן יקבל את כיסוי העלויות ואת הרווח ממכירת הדירות החדשות.

לכן, כדאי לדיירים היום לעשות תמ"א 38 כחלק משמירה על ביטחונם ושיפור איכות חייהם לטווח הקצר והארוך.

מלבד מחירים נוחים ותשואה גבוהה על ההשקעה, אי אפשר להתעלם מההתפתחות המואצת של באר שבע בשנים האחרונות ומהשינויים הצפויים להתרחש בעיר ובאזור הנגב בשנים הקרובות, הקמת פארקי תעשיה והייטק, עיר הבה"דים וקריית המודיעין של צה"ל, מתחמים עצומים לקניות, בלויים ופנאי כמו הגראנד קניון ומתחם YES PLANET  המתוכנן בעיר. מעיר עם קניון וחצי ומבחר מצומצם של מסעדות ומקומו בילוי, באר שבע הפכה לעיר שיש בה הכל.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

גם הנגישות לאזור המרכז השתפרה מאד, עם ארבע רכבות בשעה מבאר שבע לתל אביב ונסיעה שאורכת 55 דקות בלבד. כל אלה ירק ישפרו את אטרקטיביות הנדל"ן בבאר שבע, שכבר מזמן לא נראית כמו עיר מדברית עייפה ומוזנחת. היום באר שבע היא עיר מטרופולין מודרנית ומשגשגת עם יותר מ- 200 אלף תושבים, מתוכם כ- 25 אלף סטודנטים שחיים בסביבה תוססת וצעירה.

תמ"א 38 : עליה של יותר מ- 30% בשווי הנכס

חברת DNA  נדל"ן מנהלת פרוייקטים להתאמת בניינים ומבנים לתמ"א 38. במהלך כל פרוייקט מסוג זה, נוספים ממ"ד, מרפסת שמש, מעלית וחניה בטאבו לכל דירה בבניין, ללא עלות או השקעה כלשהי מצד בעל הנכס. אלה יוצרים עלייה משמעותית בשווי הדירה ובעלות דמי השכירות, הנאמדות ב-30% לפחות.