פינוי חנויות

השקת חנות היא אירוע חגיגי במיוחד – סרט אדום נגזר ברוב טקס לקול מחיאות כפיים של חברים, מכרים, קרובי משפחה ועוברי אורח סקרנים; יין טעים נמזג לכוסות (חד-פעמיות כשמדובר בחנות צנועה, או כוסות יין של ממש כשמדובר בחנות המעוניינת לשדר יוקרה); כיבוד קל מנושנש ובעיקר ניתן לחזות בבעל החנות עומד נרגש ומביט בסחורה העומדת על המדפים ומדמיין כיצד היא נחטפת במהירות.

סגירת חנות היא כבר מחזה עגמומי, נטול אורחים או תקרובת, בלי מוזיקה וללא הדר. בחלק מהמקרים יזמין בעל החנות את שירותיה של חברה לפינוי דירות על מנת שזו תפנה את תכולת החנות ותחזיר את המבנה למצבו המקורי כך שניתן יהיה לעשות בו שימוש אחר (בתקווה לעסק שיצליח יותר), וישנם גם מקרים בהם הסחורה נותרת על המדפים מיותמת וללא דורש ואפילו בעל החנות עצמו כבר לא נמצא במקום כדי לכבות את האור אלא נעלם כלא היה – במיוחד כשמדובר במבנה שאינו בבעלותו אלא היה מושכר, ואז המשכיר הוא זה שצריך להתמודד עם הבלגן שנשאר (ברוב המקרים בעזרת חברת פינוי תכולה, שגם אם עיקר עבודתה הוא פינוי דירות הרי שהמיומנות שצברה מאפשרת לה גם לפנות תכולת חנות ביעילות).

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

סגירת חנויות – כל הסיבות

הסיבות בעטיין נאלץ בעל חנות לסגור את העסק רבות ומגוונות: המצב הכלכלי שמתאפיין תמיד בתקופות גאות ולצידן תקופות שפל – ורבים מהעסקים אולי מרוויחים היטב בזמן גאות, אבל מתקשים להחזיק את הראש מעל המים כשמגיע שפל של ממש; חוסר ניסיון – במקרים רבים בעלי חנויות הם צעירים בעלי רעיונות מוצלחים ומוטיבציה עזה, אך אין באלה די כדי לנהל עסק מצליח לאורך זמן; רחוב שהועם זוהרו והקונים כבר לא פוקדים אותו, וממילא גם לא את החנויות שלאורכו (וגם אם הוא ישוב ויחדש את פניו לאחר מספר שנים, לחלק גדול מבעלי החנויות הדבר כבר לא יועיל); תחום שהפך מיושן – למשל, חנויות למכירת תקליטים ולאחר מכן דיסקים; ועוד גורמים נוספים העלולים להביא להתנפצות החלום ולהזמנת שירותי חברת פינוי דירות על מנת שתרוקן את התכולה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

במקרים בהם בעל החנות נעלם (בעיקר בשל הרצון להתחמק מנושים, ספקים וכו') ולא עומד בהתחייבותו להחזיר את המבנה ריק ונקי, יהיה זה בעל הנכס שיפנה לחברת פינוי דירות על מנת שזו תסייע בידו להשכיר או למכור את הנכס בהקדם האפשרי. במקרה שכזה, חשוב שבעתיים לפנות לחברת פינוי דירות בעלת רישיון, המנפיקה חשבונית מסודרת (לצורך תביעה עתידית כנגד האדם שהותיר את הבלגן) וכן מתעדת בווידיאו את מצב החנות לפני ואחרי הפינוי (גם כן לצורך תביעה עתידית).

פינוי לצורך מעבר

כמובן שלא כל פינוי חנות הוא תוצאה של סגירת עסק. ישנם מקרים בהם חנות משנה כתובת (בין אם כדי לבדוק האם לאמרה "משנה מקום משנה מזל" אכן יש אחיזה במציאות, בין אם כתוצאה מפקיעת חוזה שכירות והיעדר הסכמה הדדית בין הצדדים על המשכו ובין אם מרצון להתרחב) – וגם במקרה שכזה כדאי להיעזר בשירותי חברת פינוי דירות ולא להסתפק בשירותי הובלה: חברת פינוי דירות מקצועית ומיומנת תסייע להיפטר מפריטים עודפים וחסרי תועלת, ובעיקר תארוז את כל הכבודה (היקרה, מן הסתם) כך שלא ייגרם לה כל נזק בעת המעבר.

מה ההבדל בין פינוי דירה לפינוי חנות

פינוי דירה ופינוי חנות הן שתי מלאכות דומות ביסודן – אך יש גם הבדלים. בעוד במהלך פינוי דירה נתקלים אנשי המקצוע בעיקר בפסולת (ומעט חפצי ערך המאפשרים בחלק מהמקרים פינוי דירה בחינם), הרי שפינוי חנות טומן בחובו פינוי חפצים רבים בעלי ערך – סחורה, מכונות, ציוד אלקטרוני, ריהוט וכו' – ועל כן מחייב זהירות יתרה ושירות מקצועי במיוחד.