פינוי מהגג

הנטייה שלנו לאגור חפצים והקושי הרב לוותר עליהם גם כשברור לנו לחלוטין שאותם חפצים הם נטולי כל תועלת עבורנו מביאים לכך שיותר ויותר מרחבים מתמלאים עד אפס מקום בשלל פריטים שבסופו של דבר ראויים לתואר "ג'אנק". תחילה אנחנו ממלאים את מרחב המגורים בכל הפריטים המיותרים – מעל המקרר, מתחת למיטות, מאחורי מכונת הכביסה, בבוידם כמובן, גם מקלחונים רבים הופכים עם הזמן למחסנים מאולתרים במקום למלא את ייעודם ולאפשר לנו מקלחת נעימה ובאופן כללי במקרים רבים כשאנחנו מתעשתים (בעיקר בעת מעבר דירה) ומזמינים שירות פינוי דירה אנחנו נדהמים לגלות כמה חפצים מיותרים אגרנו.

לאחר שאנחנו ממצים את אפשרויות האחסון במרחב המגורים מגיע תורו של המחסן (למי שיש, כמובן) שגם הוא מכיל גבב בלתי אפשרי של דליי צבע שנותרו בהם כמה טיפות, טלוויזיה 14 אינץ' בשחור לבן, אופני ילדים שכבר החלידו, לול שעומד להתפרק, שולחן מתקפל לאירוח (דווקא במצב טוב) ועוד ועוד חפצים שמשמשים אותנו לצד כאלה שמוטב היה כי ייזרקו לאתר פסולת באמצעות חברת פינוי דירות ומחסנים מורשית.

לאחר שגם המחסן מתמלא עד אפס מקום, מגיע תורו של הגג – מי שמעל ביתו מותקן גג רעפים אולי לא מכיר את התופעה, אבל הגגות ישרי המפלס הפכו זה מכבר למחסנים גם הם, וברבים מהם קשה להתנייע (למשל אם צריך לתקן את דוד השמש) עקב גבב הגרוטאות שהחלידו להן בשמש ומהוות עדות עגמומית לקושי שלנו לשחרר מחיינו דברים מיותרים.

פינוי מגגות – זהירות, סכנה!

גם עבור מי שלא ניחן בפחד גבהים, וגם כשהגג נמצא בגובה של "רק" 2 קומות, פינוי מגג הוא מלאכה מסוכנת ורצוי מאוד להשאיר אותה למקצוענים – אנשי חברה המציעה שירותי פינוי דירות המתמחים גם בפינוי מגובה רב ומגגות.

בנוסף, אמנם גם פינוי מדירה היא מטלה הדורשת כוח פיזי, אבל כשמדובר בפינוי גג הכוח הנדרש גדול שבעתיים, שכן גם בבניינים בהם מותקנת מעלית היא לא מגיעה עד הגג כך שתמיד יש צורך לסחוב את הפריטים המיותרים גם בחדר המדרגות, לפחות לקומה אחת – מה גם שהפריטים שאוחסנו על הגג מתאפיינים ברוב המקרים בכובד משקל ניכר. בחלק מהמקרים אף ישנו צורך במנוף לשם פינוי גג או במעין מגלשה המשתלשלת מהגג עד למכולה המוצבת בחצר או ברחוב.

דגש נוסף בעת פינוי גג – בעיקר כשמדובר בגג שהיווה חלק ממרחב מגורים ויש לפנותו עקב מעבר דירה או רצון בשיפוץ – הוא תשומת לב מיוחדת לאדניות ולצמחיה. חברת פינוי דירות המתמחה בפינוי מגגות תדאג לשמור על הצמחים ולפנותם בזהירות המרבית כך שיוכלו להיקלט היטב במקום חדש מבלי שייגרם להם כל נזק בדרך.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

באילו מקרים נדרש פינוי גג?

פינוי גג על ידי חברת פינוי דירות נדרש כשיש צורך בשיפוץ הגג או בזיפותו לקראת החורף (דבר חשוב מאוד, שכן מים המחלחלים לדירות בקומות העליונות יוצרים כתמי רטיבות ועובש המסכנים את בריאות הדיירים בהן). במקרים אלה, על מנת שאנשי המקצוע (המשפצים או הזפתים) יוכלו לעשות את עבודתם נאמנה, יש לסלק מהגג את כל הכבודה המיותרת.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

הזדמנות מצוינת אחרת לפינוי הגג היא תמ"א 38 – בשנים האחרונות יותר ויותר בניינים עוברים שיפוץ מקיף שבמסגרתו הם זוכים גם לקומות נוספות (עפ"י התיקון האחרון לתמ"א 38, נכון לשנת 2012, ניתן להוסיף עד 2.5 קומות לבניין ישן) – הקומות הנוספות, באופן טבעי, נבנות על הגג, ועל מנת שבנייה זו תתאפשר חובה כמובן לפנות את הגג מכל החפצים שבו. בדרך כלל במקרים אלה היזם שמשפץ ומגדיל את הבניין הוא גם זה ששוכר את שירותיה של חברת פינוי דירות המתמחה גם בפינוי מגגות על מנת שתאפשר את תחילת העבודה.