פינוי של פסולת

לעלייה המתמדת ברמת החיים יש תרומה חיובית לשיפור איכות חיינו – אבל גם תופעת לוואי בלתי נעימה: אנחנו מייצרים יותר ויותר פסולת. המשרד לאיכות הסביבה, שעוקב כדרך קבע אחרי כמויות הפסולת המיוצרות בארץ, בדק ומצא כי אדם ממוצע מייצר כ-2 ק"ג פסולת ביום, המצטברים לכ-5 מיליון טון זבל בשנה (!). כמו כן נמצא כי קיים פער בין ערים מבוססות לבין ערים בעלות מדרג סוציו-אקונומי נמוך, ובתל אביב לדוגמה הממוצע עומד על 2.8 ק"ג פסולת לאדם ביום בעוד בבני ברק הסמוכה גיאוגרפית אך הרחוקה מנטלית מרחק שנות אור הממוצע הוא רק 1.3 ק"ג פסולת לאדם ביום (הנתונים נכונים לשנת 2002). נתון נוסף, מדאיג במיוחד, הוא המגמה – מדי שנה נרשמת עלייה של 5% בהיקף הפסולת המיוצרת בארץ – כך שאין פלא כי במקרים רבים אנחנו נזקקים לשירותיה של חברה לפינוי דירות על מנת להיפטר מהררי פסולת וזבל שהצטברו במרחבי המגורים שלנו.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

כל מי שראה את הסרט המופתי "Wall E" (וגם מי שלא, בעצם) יודע שאנחנו מייצרים יותר מדי זבל, ושאם לא נצמצם את הכמות, כדור הארץ יהפוך בסופו של דבר למזבלה ענקית. רובנו גם יודעים לדקלם את שלושת ה-R-ים: Reduce, Reuse ו- Recycle, כלומר מחזור, שימוש נוסף והפחתה, וחלקנו אף יודעים להוסיף על כך שני עקרונות ניהול פסולת נוספים – "לתקן" ו"לא לקנות", ובכל זאת אנחנו רוכשים פריטים שאין לנו צורך אמיתי בהם, באיכות נמוכה הגורמת להתקלקלותם תוך זמן קצר, ואז מתעוררים בוקר אחד ומגלים שהבית שלנו הוא מחסן גרוטאות. הקפדה אמיתית על שלושת ה-R-ים ושני ה"ל"-ים היא שינוי דרמטי באורח החיים שלנו, והצעד הראשון הוא פינוי תכולה מיותרת מהדירה שלנו, באמצעות אנשי מקצוע בתחום פינוי דירות, כך שנוכל לראות האור בקצה הגרוטיאדה ואת היתרונות הטמונים במרחב מרווח ובחיים שאינם מוקפים פסולת מכל עבר.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

פינוי פסולת מדירה – הדרך המקצועית

לכאורה, כדי לבצע פינוי מדירה של כל הג'אנק שהצטבר בה כל שצריך הוא גילוי יוזמה, מעט רצון, קביעת מועד שבו כל בני הבית יתפנו מעיסוקיהם וזמן שיוקדש לשם פינוי התכולה שהינה פסולת. בפועל, הסיכוי שרצף אירועים זה אכן יתרחש נמוך ותוך כדי המתנה לרגע שבו יחברו רצון, פנאי והתגברות על מכשולים רגשיים רק מצטברת עוד ועוד ועוד פסולת.

פנייה לחברה שעוסקת בפינוי דירות מבטיחה את ביצוע המטלה הלא קלה פיזית ורגשית ואת השיפור המשמעותי באיכות חיי בני הבית כולם. שימו לב: חברות רבות מבטיחות פינוי דירות בחינם, אך הבטחה זו, באופן טבעי, אינה תקפה עבור כל פינוי תכולה אלא תלויה בהיקף הפסולת, בכמות החפצים בעלי הערך העוברים לרשות המפנים ובערכם – כך שבחלק מהמקרים צפויה לכם הוצאה כספית. יחד עם זאת כדאי לזכור שמדובר בסכומים לא גבוהים במיוחד, שכדאי להשקיע כמה מאות שקלים בשיפור משמעותי של איכות החיים – ושעוד יותר כדאי לא לרכוש פריטים מיותרים בעתיד ובכך להחזיר לעצמכם את הכסף שהוצאתם על פינוי התכולה ולהשתמש בו למען מטרות ראויות באמת.

דגש חשוב במיוחד בעת פינוי פסולת מדירה הוא היעד שלה. אל תתפתו לעבודה עם חאפרים, שעלולים להשליך את הפסולת ברחוב שבו אתם גרים ולגרום לכם עוגמת נפש של ממש, או באתרי פסולת פיראטיים המסכנים את העתיד של ילדינו כאן בכדור הארץ. חתימת הסכם מפורט עם אנשי מקצוע מהימנים ואמינים תבטיח פינוי דירה בצורה מסודרת כך שהפסולת הרבה תטופל בצורה המיטבית, בהתאם לחוק שמירת הניקיון 1984 וחוק איסוף ופינוי פסולת למחזור 1993.