כיצד נפנה מעקות זכוכית במעבר דירה

ביותר ויותר בתים תוכלו למצוא בימינו מעקות זכוכית – שכן מדובר לא רק בטרנד פופולארי אלא במוצר שהפך בשנים האחרונות, בזכות השתכללות הטכנולוגיות, לבטיחותי להפליא, אסתטי מאוד וגם לא יקר יתר על המידה.

מעקה זכוכית הוא תוספת מבורכת לכל מרחב, ומשרה עליו תחושות חיוביות של פתיחות, שקיפות, יופי, חוסן ויציבות – בין אם הוא תוחם גרם מדרגות (בבית שיש בו מספר מפלסים), בין אם הוא מגדר מרפסת חיצונית (ומאפשר להשקיף אל הנוף ללא כל חסימה), בין אם הוא משמש להפרדה בין מרחבים שונים בבית (או בעסק) ובין אם המעקה ממוקם סביב בריכה פרטית.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

לקראת מעבר דירה חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת למעקות הזכוכית ובפרט כמובן לאלה שלא נשארים בבית הישן אלא עוברים אתכם למשכנכם החדש.

מעקות זכוכיתמי נשאר ומי עובר?          

באופן טבעי בעת מעבר דירה לא כל המעקות (בין אם הם מעץ, בין אם ברזל, בין אם אלומיניום ובין אם זכוכית) עוברים עם הדיירים לבית החדש, שכן ישנם מעקות זכוכית ואחרים שהם חלק בלתי נפרד מתשתיות הבית.

ההחלטה אילו מעקות יפונו מהדירה במסגרת המעבר צריכה להתקבל לאחר מחשבה מרובה, וכמובן שאם מדובר במעקה מושקע ומהותי יש ליידע את מי שנכנס לבית כי אותו מעקה יפונה ממנו.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

לגבי מעקות הזכוכית הנשארים בבית – חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברה איכותית במיוחד לפינוי דירות על מנת שלא ייגרם להם כל נזק במהלך הפינוי. אמנם מעקות מודרניים עשויים זכוכית מחוסמת או רבודה, שאינה ניזוקה בקלות וגם אם נחבלת היא אינה מסכנת את מי שבסביבתה אולם אף אחד לא רוצה כמובן להיאלץ לרכוש מעקה חדש ועל כן יש לשמור על אלה הקיימים.

(זכוכית מחוסמת היא כזו שתהליך מיוחד חימם אותה עד לטמפרטורה של לא פחות מ- 700 מעלות, ואז, מייד לאחר מכן, היא צוננה באמצעות אוויר. התוצאה – מבנה חזק במיוחד שמצמצם למינימום את הסיכון לשבירתה של הזכוכית ולנזק למעקה כולו. בנוסף, אם זכוכיות מחוסמות נשברות החלקים המתקבלים בעקבות השבירה הם קטנים ואינם מסוכנים וגם קל יחסית לנקותם ובפרט במסגרת פינוי דירה).

פירוק והרכבה מקצועיים

פינוי מעקות זכוכית בעת מעבר דירה חייב להתבצע באופן מקצועי וללא רבב, ובהתאם הן הפירוק שלהם והן הרכבתם מחדש צריכים להיות מוקפדים במיוחד.

למעשה, לא כל אדם יודע כיצד לפרק מעקה זכוכית מבלי לגרום לו נזק, ואם אתם שוכרים חברה לפינוי דירה כדאי לברר מראש שאנשי המקצוע המועסקים בה הם בעלי ניסיון של ממש – הן בפירוק מעקות והן בהתעסקות באופן כללי עם זכוכית, חומר גלם שכידוע דורש מיומנויות ספציפיות.

ההתקנה אף מורכבת יותר מהפירוק, ולשם כך כדאי לשכור מתקין מעקות מקצועי, ובפרט אם מדובר במעקה זכוכית מושקע במיוחד או מורכב באופן יוצא דופן (למשל מעקה בעל מבנה ספירלי, מעקה גבוה במיוחד וכו').

ישנן 3 שיטות התקנה עיקריות למעקות זכוכית: בתוך תעלה (בין אם סמויה ובין אם גלויה), על גבי עמודים בכל גובה שהוא או בעזרת מחברים ייעודיים.

חוזה מסודר

לקראת מעבר דירה חשוב מאוד לחתום על חוזה מסודר ומפורט עם החברה לפינוי דירות ששוכרים את שירותיה.

כמובן שאם ישנם בבית מעקות כאלה ואחרים, ובפרט עשויי זכוכית שכאמור דורשת תשומת לב מיוחדת, יש לציין בפרוטרוט בחוזה אילו מעקות יש לפרק, איך הם יועברו בזהירות וכו'. כמובן שמומלץ בחום לבחור חברה מסודרת שיש לה ביטוח ובהתאם יכולה להתחייב – בחוזה הנחתם – כי במקרה של נזק למעקה זכוכית היא תפצה את בעליו.

המאמר בחסות שבירו מומחי עבודות זכוכית http://www.shviro.co.il