פינוי של ירושות ועזבונות

כולנו חולמים על ירושה שמנמנה שתגיע אל חיינו בדיוק ברגע בו אנחנו זקוקים לכסף (וכמובן מייחלים לכך שהירושה תגיע מדוד מאמריקה שכלל לא הכרנו ולא ידענו על קיומו, או מקרוב משפחה שמת בשיבה טובה וללא סבל). אבל ירושה, כל ירושה, כרוכה גם בהתעסקות לא מעטה שעלולה לגזול מאיתנו זמן רב, התלבטויות מתסכלות, זיכרונות מחממי לב אבל גם כואבים ובעיקר צלילה אל בור שלעיתים אין לו תחתית – פנייה אל חברה לפינוי ירושות ועזבונות, או אל בעלי מקצוע אמינים בתחום קניית ירושות ועזבונות, תחסוך לכם צער רב וזמן יקר ובסופו של דבר זוהי הדרך המשתלמת ביותר ליהנות מפירותיו המתוקים של העיזבון מבלי להתבוסס בצער.

שלב המיון

באופן טבעי, לא כל מה שהותיר אחריו המנוח ניתן למכירה. על בני המשפחה, בבואם להתחיל במלאכת פינוי תכולה שהצטברה בבית המנוח, למיין את הפריטים לכאלה שהם רוצים לשמר (ובעיקר אלה בעלי הערך הרגשי הרב) לבין אלה שברצונם לפנות מהדירה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

במידה והירושה מיועדת למספר בני משפחה, רצוי מאוד שאת המיון יבצעו כמה שיותר מהנהנים מהירושה – גם בגלל שהשלב הזה בפינוי מדירה כרוך בהתמודדות רגשית לא פשוטה, שמוטב לעבור אותה יחדיו, וגם כדי שלא ייווצרו סכסוכים במשפחה בנוגע למי לקח מה ולמה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

המלצה נוספת היא לשמור על הפריטים בעלי הערך הסנטימנטלי: במקרים רבים, בני המשפחה להוטים לסיים את המטלה ששמה "פינוי תכולה" במהירות רבה (בעיקר עקב הקושי הרגשי והחשש מפני התבוססות באבל ובזבל), ולאחר מספר חודשים מגלים פתאום שהם מתגעגעים ומצטערים על שהשליכו קלטות וידיאו (שאותן ניתן להמיר לפורמטים עדכניים יותר על מנת ליהנות מתוכנן), מכתבים, פתקים (גם כאלה לכאורה סתמיים) או חפצים שונים שנקשרו בתודעתם לאירועים בעלי משמעות בתולדות המשפחה.

קניית ירושות ועזבונות – אילו פריטים ניתן למכור?

לאחר שבני המשפחה לקחו את כל הפריטים בעלי הערך הרגשי עליהם להחליט כיצד להמשיך בפינוי דירה (שהרי מן הסתם הם מעוניינים למכור אותה או להשכיר אותה). אופציה אחת היא פנייה לאחת מהחברות המציעות פינוי דירה בחינם תמורת הפריטים שבה – חברות אלה מציעות גם אופציה אחרת, והיא קניית ירושות ועזבונות, אופציה שהופכת רלוונטית יותר ככל שהפריטים בדירה בעלי שווי כספי רב יותר.

אין חוקים ברורים לגבי מה ניתן למכור ומה לא, והדבר תלוי לא רק בסוג הפריטים אלא גם באיכותם, מצבם וכו', אך כעיקרון אנשי מקצוע המבצעים קניית ירושות ועזבונות מעוניינים בחפצי אומנות, כלי כסף, כלי זהב, חפצי יודאיקה, כלי נחושת, תמונות, שעונים, גופי תאורה, מדליות, פסלים, מטבעות, תקליטים, סרוויסים וכו'.

למה כדאי לפנות לחברה המציעה פינוי תכולת בית?    

לכאורה, הדרך הטובה ביותר ליהנות מפירות הירושה היא לבצע פינוי ירושה בכוחות עצמכם ולא לפנות למישהו שקונה ירושות – אבל בדרך זו תיתקלו בכמה מהמורות שלא קל לדלג מעליהן: ראשית, תיאלצו להקדיש זמן רב למכירת כל פריט בנפרד (שהרי מי שמחפש תקליטים ישנים לא ירכוש מכם חפצי יודאיקה, וסוחרי נחושת לא יהיו מעוניינים בשעונים ישנים). שנית, אם תחליטו לחלק את המטלה בין בני המשפחה השונים, הדבר עלול להוביל לחילוקי דעות ולתחושות קיפוח, ושלישית, עדיין תיוותרו עם חפצים רבים שאין להם קונה ועם צורך בפינוי דירה עמוסת פריטים מיותרים.

פנייה לאנשי מקצוע אמינים בתחום פינוי ירושות ועזבונות יבטיח לכם מחיר הוגן עבור החפצים בעלי הערך ובעיקר פינוי מדירה מהיר ונטול סיבוכים (והמהירות, בסופו של דבר, מתורגמת לאפשרות להשכיר אותה בזמן קצר יותר ולהרוויח יותר כסף).