מדוע פינוי דירה הוא בחינם?

חברות רבות מציעות את השירות הנקרא "פינוי דירה בחינם" – כלומר, פינוי תכולת דירות, לרוב לאחר פטירת האדם שגר בדירה או מעבר לבית אבות, ללא עלות כספית מצד בני המשפחה החפצים להשכיר או למכור את הדירה ועל כן מחויבים להשמיש אותה.

המילה "חינם" מושכת את העין ומניעה את כולנו לפעולה – כולנו אוהבים לקבל דברים "בחינם", ובפרט כשמדובר בפינוי דירה, מטלה מייגעת ובלתי נעימה שאיש לא שש לבצעה – אך מצד שני כדאי גם להיזהר, שהרי לפעמים מה שמוצע "בחינם" מתגלה כעולה לנו ביוקר רב.

פינוי תכולת דירות היא עבודה קשה: היא גוזלת זמן (וככל שכמות הפריטים והחפצים רבה יותר, כך נדרש זמן רב יותר), בחלק מהמקרים כרוך בה גם מאמץ פיזי, הרכב הנדרש לשם פינוי מדירה זולל דלק ומצריך ביטוח, ובכלל לכל עסק, ובפרט זה חברה לפינוי תכולה, ישנן הוצאות כלליות רבות – כך שעל פניו "פינוי דירות בחינם" אינו אפשרי כלל, שהרי למה למישהו לטרוח, להתאמץ להשקיע זמן ולהוציא סכומי כסף נכבדים מבלי לקבל תמורה?

התשובה, כדרכן של תשובות לשאלות רבות, מורכבת. רבים מבין העוסקים במלאכת פינוי דירות הגיעו לעיסוק זה מתוך משיכה עזה לתחום, והחוויה המרתקת שמציעה כל צלילה אל תכולת בית, כל בית שהוא. באופן טבעי, העוסקים בפינוי תכולה גם מתפרנסים מכך בכבוד  ורואים ברכה בעמלם, אבל גם פינוי מדירה שלא הניבה רווח כספי הופך בעיניהם למשתלם בזכות העניין הרב שיש בהיכרות אינטימית ועמוקה עם חייו של אדם.

כאמור, למרות שעבור אנשי מקצוע בתחום פינוי דירות זוהי דרך חיים שקשה עד מאוד לוותר עליה לטובת עבודה אחרת, עדיין הם רוצים להתפרנס ממנה – והתמורה שהם מקבלים בעבור הפינוי היא התכולה עצמה. אמנם רוב התכולה, במקרים רבים, היא חסרת ערך כספי (את החפצים בעלי הערך הרגשי כדאי כמובן לבני המשפחה לשמור לעצמם), אבל בדרך כלל ישנם פריטים שכן אפשר למכור אותם – ובעיקר יצירות אמנות או כלי זהב, כסף או נחושת. הפריטים האלה למעשה מממנים את מה שנקרא "פינוי דירה בחינם", וכך כל הצדדים יוצאים נשכרים.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

חשוב לדעת: מפעם לפעם מתפרסמים בתקשורת סיפורים על מציאות היסטריות דמות יצירת אמנות שאיש לא ייחס לה משמעות ופתאום התגלתה כשווה סכומי עתק – מדובר במקרים נדירים, כך שאין סיבה לחשוש כי פינוי דירה בחינם יעלה לכם באובדן הזדמנות להתעשר בזכות המזל של סבא או העיניים החדות של סבתא שזיהו אמן נדיר עוד בטרם התפרסם. יחד עם זאת, אם בתכולת הדירה ישנו פריט שאתם חושבים כי ייתכן והוא שווה סכום כסף משמעותי במיוחד, רצוי לשכור את שירותיו של איש מקצוע בתחום האמנות (או בכל תחום אחר) על מנת שיספק לכם הערכת שווי לגבי אותו פריט.

 גם הסביבה מרוויחה

לאחר שבני המשפחה שמרו עבור עצמם את הפריטים בעלי הערך הרגשי מתוך תכולת הדירה, ולאחר שהחברה שנשכרה כדי לבצע את פינוי התכולה שנותרה מכרה את מה שניתן היה למכור על מנת לאפשר את הפינוי, עדיין נותרים ברוב המקרים לא מעט חפצים.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

חלק מחפצים אלה נמסרים כתרומה לנזקקים באמצעות עמותות שזהו עיסוקן ותחום מומחיותן. מדובר בעיקר בבגדים ישנים, שמיכות וכלי מיטה שמשמחים מאוד את מי שזקוק להם, כך שבפינוי מדירה יש במקרים רבים גם תרומה לזולת.

בנוסף, חשוב מאוד לשכור את שירותיה של חברה אמינה ורצינית שמסלקת את החפצים שאין להם כל שימוש לאתר פסולת חוקי ולמחזר את החפצים – כך שכדור הארץ ייצא נשכר אף הוא.