פינוי דירה בעקבות מעבר מקום מגורים

תופעת האגרנות הכפייתית – אותה הפרעה נפשית הגורמת לאדם לאגור עוד ועוד פריטים שאין בהם כל תועלת – מאפיינת "רק" כשלושה מיליון בני אדם ברחבי העולם, אולם אגרנות יתר היא כבר תופעה נפוצה הרבה יותר, בעיקר בחצי העולם המערבי הנוהה אחרי החומר, ולפעמים נדמה כי כמעט ואין דירה או בית בארץ שאין בהם שלל חפצים מיותרים לחלוטין. רבים מאיתנו מגדירים את עצמם כסך הרכוש שיש ברשותם, ומתקשים עד מאוד להיפרד מחפצים שכבר אין בהם תועלת כך שקשה לנו לבצע פינוי תכולה מיותרת מהבית שלנו, או אפילו מחדר אחד בלבד. אמנם ביעור החמץ של פסח ואיתו הסדר שאנחנו מבצעים בבית במעבר מהחורף לקיץ הוא הזדמנות מצוינת למיין את החפצים שברשותנו לכאלה שמשרתים אותנו ולכאלה שמוטב למסור או לזרוק, וגם ראש השנה מספק לנו "תירוץ" מצוין לסדר חדש בבית כך שיחד עם תפילת ה"תשליך" גם נשליך את מה שכבר לא ישמש אותנו בשנה הבאה עלינו לטובה – ובכל זאת, בכל נקודת זמן נתונה ניתן כאמור למצוא בכל בית כמעט פריטים רבים שצוברים אבק ותופסים מקום ותו לא.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

יחד עם זאת כשהדיירים, מסיבה זו או אחרת, פוצחים בתהליך פינוי דירה ומעבר למקום מגורים חדש, הם גם משילים מעליהם את הפריטים המיותרים ולא סוחבים אותם איתם לבית החדש. במקרים שבהם כמות החפצים המיותרים שנצברה לאורך השנים (או תוך זמן קצר יותר…) היא גדולה במיוחד, מומלץ לפנות לעזרת חברה שתחום מומחיותה הוא פינוי דירות בעקבות מעבר מקום מגורים. חברה שכזו מיומנת בביצוע פינוי תכולת דירות כך שביכולתה להפוך כל פינוי מדירה, עמוסה לעייפה ככל שתהיה לחוויה קלה ונעימה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

מעבר דירה – התחדשות ופינוי תכולה מיותרת

מעבר דירה, כל מעבר דירה, כרוך תמיד בשלל רגשות מעורבים: מצד אחד מדובר בפרידה מבית – צעד שגם עבור מי שאינו סנטימנטלי במיוחד גורם לתוגה מסוימת – ומצד שני התחלה חדשה ויצירת בית חם במקום חדש. מאחר שכל דירה שונה מרעותה, הרי שלא לכל מה ששימש אותנו בבית הישן יימצא מקום גם במשכננו החדש, וממילא יש ברשותנו פריטים מיותרים רבים המונחים כאבן שאין לה הופכין, כך שאריזת תכולת הבית לקראת המעבר היא הזדמנות נהדרת לפינוי תכולה מיותרת.

בניגוד לפינוי דירות של אגרנים כפייתיים, או בתי קשישים שנפטרו או עברו לבית אבות – שלרוב יש בהם מעט מאוד פריטים בעלי ערך אם בכלל, ובחלק מהמקרים עדיף לחסוך זמן ולבחור באופציה של פינוי דירה בחינם תמורת כל תכולתה – הרי שפינוי מדירה עקב מעבר מקום מגורים מחייב חתימה על הסכם מפורט ומדוקדק, שכן לחפצים המיותרים עבורכם יש ערך כספי בלתי מבוטל (במיוחד כשמדובר בפריטים רבים יחסית). על מנת שהרווח מפינוי תכולה מיותרת בעקבות מעבר מקום מגורים יהיה לא רק מנטלי (יש הנאה רבה בידיעה שהצלחתם לשחרר ולוותר על מה שאינו משרת אתכם עוד, ובנוסף תחושת ההתחדשות החיובית מתעצמת) אלא גם כלכלי כדאי לפנות למספר חברות המציעות שירותי פינוי דירות ולבחור את זו שמציעה את השירות הטוב ביותר, את רמת האמינות הגבוהה ביותר ואת התמורה הכספית הגבוהה ביותר. בנוסף יש להקפיד לעבוד עם חברת פינוי תכולת בית מורשית, כזו שתפנה את החפצים המיותרים מבחינתכם ושאין להם שווי כספי אך ורק לאתרי פסולת מורשים.

שכירת שירותיה של חברה לפינוי דירות וההיפטרות מהפריטים המיותרים תפחית גם את העול מחברת ההובלות שתבצע את מעבר הדירה בפועל – ותקנה לכם נקודת פתיחה טובה יותר במו"מ עם המובילים לגבי עלות ההובלה – ובנוסף ההתאקלמות במשכן החדש תהיה קלה יותר ומהירה יותר.