ניקיון לאחר פינוי דירה

פינוי דירה מכל תכולתה הוא גם הזדמנות נהדרת לבצע בה ניקיון יסודי במיוחד. במיוחד מומלץ לבצע ניקיון שכזה לאחר פינוי מדירה המיועדת להשכרה או למכירה (לאחר פטירת בעליה והעברתה לידי היורשים, או במקרה של מעבר לבית אבות).

פינוי ניקוי או בנפרד?

חברות רבות בתחום פינוי תכולת דירות מציעות בנוסף גם שירותי ניקיון. זוהי אופציה קורצת למדי שחוסכת כאבי ראש, אנרגיות וזמן: אחרי שכבר ביצעתם סקר שוק מקיף בין כמה וכמה חברות לפינוי תכולה, התלבטתם ביניהן ובחרתן, בדרך כלל לא תרצו להתחיל בתהליך חיפוש מייגע גם אחרי חברה לניקיון בתים או עוזרת (והרי מציאת עוזרת טובה משולה לזכייה בפיס) – כך שישנו רווח רב בידיעה כי הדירה תימסר לכם על ידי נציג החברה לפינוי תכולת דירות כשהיא לא רק ריקה אלא גם מבהיקה (מה שגם שבמקרים של פטירת אדם או מעבר לבית אבות יש שלל פרוצדורות בירוקרטיות שממילא גוזלות זמן רב ויקר).

מצד שני, אם ישנו צורך בניקיון יסודי במיוחד – ואגב, לעיתים במבט ראשון נדמה לנו כי הבית נקי למדי, ופתאום, לאחר פינוי התכולה, מתגלה מצבו האמיתי והנזק שחוללו בו שיני הזמן – רצוי להפריד את הפעולות, לתת לאנשי החברה לפינוי דירות לבצע את המלאכה שבה הם מומחים (ולפעמים אפילו ליהנות מפינוי דירה בחינם), ואת עבודת הניקיון לתת בידי מקצוענים בתחום זה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

מה מנקים?

הכל.

פינוי תכולת בית והותרתו ריק היא כאמור הזדמנות מצוינת לניקיון יסודי של כל פינה ופינה בו, כולל אלה שבימים בהם הבית מאוכלס קשה להגיע אליהן מה גם שהן נסתרות מהעין.

במסגרת פינוי יסודי לאחר פינוי דירה מצוחצח המטבח, כולל האזור שמאחורי המקרר, זה שמאחורי הכיריים (שבדרך כלל צובר שמן, שאריות מזון ושאר כתמים ולכלוך) וארונות המטבח (מבפנים ומבחוץ, שכן גם הם נוטים להתמלא כתמי שמן ושאריות אחרות); מוברקים החלונות והתריסים (ופתאום יש אור חדש בבית); מולבנת האמבטיה; מנוקה הגומחה שבה הותקנה מכונת הכביסה (אזור נוסף שקשה מאוד לנקותו במהלך שגרת היומיום); ובאופן כללי מסולקות מהבית שכבות אבק רבות ששקעו בבית ומהוות לא רק מפגע אסתטי אלא עלולות גם לפגוע בבריאות הדיירים העתידיים.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

פינוי דירה וריקונה חושף בחלק מהמקרים גם כתמי עובש ורטיבות – מפגע בריאותי נוסף (וגם אסתטי, כמובן) – וגם באלה מטפלת חברה מקצועית לשירותי ניקיון, שאנשיה מצוידים בחומרים מיוחדים המסירים גם את כתמי העובש העיקשים ביותר שנאחזים ברצפת המקלחון או מסתתרים בין אריחי החרסינה באמבטיה ובמטבח.

אופציה נוספת שניתן ליהנות ממנה כשמזמינים שירותי ניקיון מקצועיים על ידי חברת ניקיון אחרי פינוי דירה היא פוליש, שמחדש את פני רצפת הבית ומוסיף לה בוהק נעים לעין. הפוליש לא רק תורם יוקרה לחזות הדירה, אלא גם מסיר מהמרצפות לכלוכים שאין כל דרך אחרת להיפטר מהם.

למרות כל היתרונות של שירותי ניקיון מקצועיים, חשוב להדגיש כי במקרים רבים אפשר "להסתפק" בשירותי הניקיון של החברה לפינוי תכולה שבה בחרתם לשם פינוי הדירה (כמובן לאחר שתהיתם על קנקנה ו-וידאתם כי היא מקצועית ואמינה).

חומרי ניקוי אקולוגיים

המודעות ההולכת וגדלה לחשיבות השמירה על כדור הארץ מביאה איתה ביקוש רב יותר לחומרי ניקוי אקולוגיים – כלומר חומרי ניקוי המבוססים על צמחים טבעיים ושמנים ולא על כימיקלים שאמנם מצחצחים את הבית אבל מזהמים את סביבתו ומסכנים את עתיד המקום בו כולנו חיים ורוצים להמשיך לחיות.

יתרון נוסף של חומרי ניקוי אקולוגיים הוא הנזק המינימלי לבריאות בני האדם הבאים איתם במגע – ובסופו של דבר לא רק מי שמנקה את הבית בא במגע עם חומרי הניקוי אלא גם בעליו וכן הדיירים העתידיים (גם אם הבית הושאר להתאוורר). כדאי להעניק עדיפות לחברה לפינוי דירות או חברת שירותי ניקיון המתחייבת לעבוד רק עם חומרי ניקוי אקולוגיים.