המדריך השלם לפינוי דירה

פינוי דירה הוא חוויה לא פשוטה. ברוב המקרים הצורך בפינוי מדירה של כל החפצים שבה, או מרביתם, נובע מפטירת קרוב משפחה, אירוע שגם אם התרחש בגיל מבוגר מאוד או אפילו בעקבות מחלה קשה, תמיד יוצר צער בליבנו. במקרים אחרים פינוי תכולת בית מתרחש בעקבות מעבר הדייר אל בית אבות – אירוע שגם בו תמיד כרוך עצב מסוים, גם אם בית האבות המיועד מתאפיין ברמה גבוהה במיוחד.

על מנת להקל על התהליך של פינוי דירה כדאי להיעזר בחברים או קרובי משפחה שכבר עברו תהליך דומה, באנשי מקצוע בתחום וכן במדריך לפינוי דירה שלהלן.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

טיפים לפינוי דירה

טיפ מספר 1: אל תפנו דירה לבד. קבלת סיוע מבני משפחה וחברים מקצרת את התהליך והופכת אותו לקל יותר ויעיל יותר – רבים מאיתנו מתקשים להתמודד עם העומס הרגשי שכרוך בפינוי דירה ודוחים את המטלה שוב ושוב ושוב, דבר הגורם להפסדים כספיים ולמועקה רגשית.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

לאחר מיון ראשוני שכולל הותרת הפריטים בעלי הערך הרגשי ברשות בני המשפחה והערכה גסה של השווי של הפריטים השמישים האחרים, כדאי לפנות לחברה המציעה שירותי פינוי תכולת דירות.

טיפ מספר 2: קבעו פגישת תיאום עם מספר חברות המבצעות פינוי דירות (אפשר עם כאלה המתחייבות לפינוי דירות בחינם אבל גם חברות אחרות בהחלט באות בחשבון). פגישת תיאום היא שלב חשוב מאוד, שבו אתם יכולים להתרשם ישירות מרצינות וממהימנות אנשי המקצוע השונים – ואילו הם יכולים להתרשם מהדירה, ממצבה ומתכולתה ולספק הצעת מחיר מדויקת.

טיפ מספר 3: אל תוותרו על הסכם חתום. במקרים רבים מגיעים חאפרים או שרלטנים המתחייבים לפינוי דירה בחינם ואז נעלמים עם מספר פריטים בעלי ערך ומותירים אתכם להתמודד עם ערימות זבל עצומות (שכמובן איש לא יפנה אותן ללא תמורה הולמת). הסכם חתום מבעוד מועד, המפרט את מלוא ההתחייבויות של החברה לפינוי תכולה, ימנע סיטואציה בלתי נעימה זו.

טיפ מספר 4: לוח זמנים – חשוב מאוד שההסכם החתום יכלול גם לוח זמנים מפורט. פינוי דירה מתכולתה הוא כאמור חוויה שרצוי לבצע במהירות וביעילות, בפרט על-מנת שניתן יהיה להשכיר את הנכס במהירות וליהנות משכר הדירה (או לחילופין למכור את הבית ולנצל את הכסף). חברה רצינית בתחום פינוי דירות תבטיח – בכתב, ולא באמצעות הפטרת "אל תדאג, יהיה בסדר" שמתאדה כלעומת שנאמר – את המועד הסופי לסיום פינוי כל תכולת הדירה.

טיפ מספר 5: לא להשאיר לבד את המפנים. גם אם ישמתם את טיפ מספר 1 וביצעתם מיון יסודי של כל הפריטים בדירה, ונדמה לכם שעברתם על כל מה שיש בה, במקרים רבים כשמתחילים בפינוי התכולה פתאום צצים פריטים נוספים – ולכו תדעו אם סבא לא החביא באיזו פינה נסתרת צנצנת מטבעות זהב או דולרים, שכמובן שייכים לכם ולא לחברה שמבצעת את פינוי הדירה.

מה עושים אחרי שהדירה פנויה מחפצים?

טיפ מספר 6: לאחר שהדירה פנויה – לחלוטין או מכל החפצים המיותרים, בהתאם לרצונכם ולהסכם ביניכם לבין החברה שנשכרה לבצע את פינוי התכולה – עדיין נדרשות בדרך כלל מספר פעולות על מנת שניתן יהיה להשכיר/למכור את הדירה במחיר הגבוה ביותר האפשרי בהתאם למצב שוק הנדל"ן באזור.

בחלק מהמקרים, חברה לפינוי דירות מציעה גם שירותי ניקיון, ריסוס והדברה ושיפוצים קלים, כך שכדאי לבדוק את האופציה הזו ולבחון אם היא משתלמת כלכלית או שמא כדאי לבצע את השלב הזה באמצעות חברה לשירותי ניקיון (או לחסוך את הכסף ולנקות בעצמכם), חברת הדברה, שיפוצניק וכו'.