ההבדל בין פינוי דירות לבין הובלת דירות

עומדים לעבור דירה? זה הזמן לצלול אל שני תחומים שרבים מאיתנו היו מעדיפים לוותר עליהם – פינוי דירות והובלת דירות. גם פינוי דירה וגם הובלת דירה כרוכים בטלטלה, ורובנו מעדיפים יציבות וחוששים משינויים (עם כל ההתרגשות שטמונה בהתחלות חדשות). בנוסף, מדובר בשני שירותים שאין להם מחיר קבוע: טווח המחירים של הובלת דירה וגם של פינוי דירות (ואפילו "פינוי דירות בחינם") רחב למדי, ותמיד ישנו החשש לצאת פראיירים – גם אחרי ביצוע סקר שוק נרחב ומקיף ובחירה בחברה כזו או אחרת לפינוי תכולה או להובלה, עדיין מקננת בנו התחושה שמא יכולנו למצוא עסקה טובה יותר.

לצד הדמיון הנ"ל בין פינוי דירה לבין הובלת דירה, ישנם גם הבדלים רבים וחשוב להיות מודעים אליהם על מנת לדעת באיזה תחום להתעמק ובין אילו חברות להתלבט, אלה המתמחות בפינוי מדירה או אלה שמומחיותן הובלה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

הובלת דירות

הובלת דירות היא מלאכה פיזית בעיקרה. מובילי דירות נדרשים לבצע פעולה אחת בלבד – שינוע רהיטים (שולחנות, ארונות, שידות, כיסאות, ספות, כורסאות ומיטות), מכשירי חשמל כבדים (מקרר, מכונת כביסה, מייבש כביסה, טלוויזיות וכו') וארגזים בהם ארוזים כל החפצים שבני הבית רוצים לקחת איתם מהבית הישן אל הבית החדש. אמנם התוצאה, באופן טבעי, היא פינוי דירה, שהרי המובילים לקחו איתם את כל החפצים פרט לאלה שנתבקשו להותיר מאחור (ולהם אמורים הדיירים למצוא פתרון בנפרד) – אולם אין המדובר בפינוי דירה מקצועי ומיומן כפי שמבצעת חברה לפינוי דירות.

פינוי דירות

אופן פעולתם של מובילי דירות מבוסס על כוח פיזי רב, בעוד מלאכתם של מפני דירות מצריכה גם עיניים חדות, עדינות וזהירות. מי שבביתו אין פריטים מיותרים וגם לא כאלה שנדרשת זהירות מיוחדת בעת אריזתם יוכל לוותר על שירותיה של חברה לפינוי דירות ולגשת הישר להובלה. לעומת זאת, מי שזקוק לעזרה באריזה, בין אם כי בביתו פריטים רבים מיותרים אותם אין הוא רוצה לסחוב עימו לבית החדש, בין אם מפני שיש חפצים רבים הדורשים תשומת לב אישית ואריזה שתשמור עליהם מכל משמר, ובין אם מפני שמדובר בבית גדול במיוחד שאריזת כל תכולתו תגזול זמן רב ויקר – מוזמן לפנות לחברת פינוי דירות (או ליתר דיוק, לכמה חברות כאלה על מנת להשוות בין הצעות מחיר שונות).

בניגוד לחברות הובלות של דירות, שאינן מעוניינות לבזבז זמן ואנרגיה על אריזה (ובמקרים בהם אין ברירה, כשבני הבית לא הספיקו לארוז הכל – כפי שקורה לעתים תכופות – הם, המובילים, יארזו את החפצים הנותרים בחיפזון ומבלי להקדיש לכך את תשומת הלב הנדרשת), חברה שמומחיותה פינוי מדירה תארוז את כל תכולת הבית בסבלנות ומקצועיות ותבטיח את הגעתם לבית המיועד ללא כל פגע.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

הבדל נוסף טמון בהתנהלות החברות השונות ביחס לפריטים בלתי נחוצים. בעוד שרוב רובן של חברות הובלת דירות כלל לא מתעסקות עם פינוי תכולה מיותרת (והמובילים עצמם יבקשו תוספת כספית נכבדה אם יתבקשו רק להוריד את החפצים הלא נחוצים אל פחי הזבל או לרחוב), הרי שחברה לפינוי דירות תסלק את התכולה המיותרת כחלק מהשירות שלה (ותתרום אותו לנזקקים או תשנע אותו לאתרי פסולת מורשים).

כמובן שפינוי דירות לא חייב להתבצע לפני מעבר דירה – במקרים רבים פינוי תכולת בית מתבצע לאחר פטירתו של אדם מבוגר ובשל רצונם של יורשיו לפנות את הדירה לשם מכירתה או השכרתה, וישנן גם סיטואציות אחרות של אגרנות כפייתית המחייבות פנייה לחברת פינוי דירות על מנת לסלק מהבית את כל הזבל שנערם בו.

הצעות וחוות דעת תוכלו למצוא כאן אם אתם צריכים הובלת דירה בתל אביב.