ביטוח תכולה

אחד הביטוחים החשובים ביותר הוא ביטוח תכולת דירה – שאותו ניתן לרכוש בצוותא עם ביטוח למבנה עצמו, או בנפרד, בהתאם להעדפות בעלי הדירה.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

ביטוח תכולה מאפשר לנו לישון בשקט בלילה, ליהנות במהלך חופשות מבלי לדאוג שמא ייגרם לנו נזק כלכלי בשל פריצה לבית הריק, לתקן תקלות שונות הקשורות לדירה ולתכולתה מבלי לרוקן את חשבון הבנק – וגם ליהנות מפינוי דירה תוך כדי ידיעה שאם חלילה ייגרם נזק לרכוש במהלך הפינוי הביטוח ישפה אותנו (חשוב לזכור: גם כשבוחרים בחברת פינוי דירות מקצועית במיוחד, עדיין תיתכנה טעויות אנוש ועלולים להישבר פריטים יקרי ערך).

מה כולל ביטוח תכולה?

ביטוח המבנה כולל פיצוי במקרה של נזקים למבנה, כולל כל מה שמחובר אליו – קירות, חלונות, דלתות ואפילו שטיחים מקיר אל קיר. ביטוח התכולה נועד להבטיח שיפוי ופיצוי לדיירים במקרה של נזק לרכוש שאינו חלק מהמבנה, כשבאופן טבעי ישנם הבדלים בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח השונות, ובכל מקרה כל לקוח יכול לבחור פוליסה ההולמת את צרכיו. בכל מקרה, ניתן לבטח פריטי ריהוט (ארונות, מיטות, ספות ששוויין עשוי להגיע לסכומים בני 5 ספרות ועוד), מכשירי חשמל (מקררים, מזגנים, מערכות קולנוע ביתיות שבחלק מהמקרים ערכן גבוה במיוחד וכל מכשיר אחר שהדיירים מעוניינים לבטחו), תכשיטים ויצירות אמנות. בעת פינוי דירה (בשל שיפוץ, לקראת מעבר דירה או מכל סיבה אחרת) חפצים אלה מועדים במיוחד לפורענות כך שחשיבותו של ביטוח התכולה גדולה במיוחד.

ישנן גם פוליסות לביטוח תכולת דירה המעניקות שיפוי במקרה של צורך בפריצת דלת (שיפוי פירושו החזר הוצאות כנגד קבלות, בניגוד לפיצוי שמשמעותו מתן סכום מסוים בלי קשר להוצאה), שירות תיקונים הכולל עבודות אינסטלציה, שירותי חשמלאי ותיקונים דחופים אחרים וכן תוספות ספציפיות אחרות בהתאם לבקשת המבוטחים – למשל, מתן מענה לדירה שמשמשת גם כעסק, או ביטוח חבות מעבידים המכסה נזקים לעובדי משק בית.

  צריכים לפנות דירה? מלאו פרטים בצור קשר ונוכל לעזור לכם בהקדם  

איך לוודא שהפוליסה מתאימה לצרכיכם?

בשנים האחרונות נרשמה מגמה של ביקוש ער יותר לביטוחי תכולה, הודות למודעות ההולכת וגדלה לחשיבותו של ביטוח בעת צרה וגם בגלל שערכו של הרכוש בבתים רבים הופך יותר ויותר גבוה. בחלק מהמקרים ביטוח הדירה ותכולתה הוא אף חובה – למשל כששוכרים דירה והחוזה מחייב ביטוח (במיוחד כשמדובר בדירות ברמה גבוהה), וגם משכנתא מחייבת את אלה הלוקחים אותה לחייב את הדירה שרכשו.

חשוב מאוד לקרוא היטב כל מילה וכל פסיק בפוליסה, ובפרט לבחון אילו מקרים מכוסים על ידי הביטוח ואילו לא – למשל, האם הביטוח תופס במקרה של רעידת אדמה או לא, האם ניתן לתבוע את הביטוח במקרה של התבקעות צנרת ישנה או רק כשמדובר בפיצוץ בצנרת, האם התכשיטים מבוטחים אף הם, האם החפצים המאוחסנים במחסן מבוטחים, האם הביטוח מכסה גם פינוי דירה וכמובן האם הפריטים השונים בבית הוערכו על ידי השמאי במדויק (לפחות על פי תפיסתכם).

מחירה של הפוליסה נקבע בהתאם להיקף הכיסוי, לשווי התכולה – וגם בהתאם למיקום הדירה: דירה בקומת קרקע חשופה יותר לפריצות ופגעים אחרים, ועל כן פוליסה של דירה כזו תהיה יקרה יותר. גם דירות גג נחשבות חשופות יותר לנזקים ועל כן דייריהן ייאלצו לשלם פרמיה גבוהה יותר, וכך גם בעלי בתים פרטיים. גם אמצעי המיגון המותקנים בכל דירה ודירה משפיעים על גובה הפוליסה.

ביטוח תכולה במקרה של פינוי דירה

מעטים המקרים בהם פינוי דירה מסתיים ללא כל נזק לתכולתה – גם כשעובדים עם המקצועיות ביותר מבין החברות המציעות שירותי פינוי דירות, ועם העובדים הזהירים ביותר. אם בימים כתיקונם רצוי מאוד לרכוש ביטוח תכולת דירה, הרי שלקראת פינוי דירה החשיבות של ביטוח זה מתעצמת.